Kilka słów o firmie
Kontakt
Dyplomy i wyróżnienia
Certyfikaty
Wyślij swoją opinię
Zasady przetwarzania danych osobowych
Klauzula informacyjna (RODO)

Wiadomości
Nowoczesne metody rehabilitacji

Prawa pacjenta
Obowiązki pacjenta

PORADNIE LEKARSKIE
USŁUGI PIELĘGNIARSKIE
NOCNA I ŚWIĄTECZNA OPIEKA LEKARSKA
DIAGNOSTYKA - BADANIA
MEDYCYNA PRACY
REHABILITACJA
ĆWICZENIA GRUPOWE

Zobacz najnowsze ...

Przydatne adresy

?>

Przesilenie wiosenne? Nie, dziękuję!Przyszła wiosna - dni stają się coraz dłuższe i bardziej słoneczne, natura budzi się do życia. A my? Bywa, że odczuwamy zmęczenie, senność, rozdrażnienie i brak chęci do pracy. To objawy przesilenia wiosennego, które wiążą się z osłabieniem organizmu. Kiedy uświadomimy sobie potrzeby ciała pozostaje tylko podjąć decyzję: od czego zacząć?

Możliwości jest wiele: możemy rozwiązania szukać sami lub możemy zwrócić się o poradę do fachowca. Najtrudniej jest zacząć - znamy tę prawdę i dlatego warto skorzystać z czyjejś pomocy lub wsparcia grupy.

Po pierwsze - ruszajmy się

Aktywność fizyczna to najlepszy sposób na wzmocnienie organizmu po zimowym marazmie. Ruch jest bardzo ważny dla utrzymania prawidłowej kondycji fizycznej. Na początek można zacząć od spacerów, które dostarczą codziennej dawki energii i tlenu. A dwa razy w tygodniu można wybrać się na zajęcia : "zdrowy kręgosłup". Przygotowane przez specjalistę fizjoterapii, profilaktyczne, bezpieczne i skuteczne ćwiczenia wzmacniające mięśnie brzucha i mięśnie przykręgosłupowe pomogą w budowaniu kondycji. Efektem stosowania tych ćwiczeń jest dobre samopoczucie i wyprostowana sylwetka. Jeżeli pracujesz wyłącznie w pozycji siedzącej, to te zajęcia są przeznaczone właśnie dla Ciebie! Jeśli nie masz na co dzień możliwości dbania o swój kręgosłup czy prawidłową pozycję to zapraszamy na tę formę ćwiczeń.

Po drugie - relaks i odnowa biologiczna

Wiosna to idealny czas na przewrócenie harmonii organizmu. Masaż pozwoli Państwu zregenerować siły po zimowym zastoju. Sprawne ręce specjalisty potrafią rozluźnić napięte tkanki i pobudzić chęć życia. Poza tym masaż odpręża, dodaje energii i witalności, poprawia samopoczucie, odblokowuje przepływ energii, pozytywnie oddziaływuje na krążenie krwi i limfy, wzmacnia układ odpornościowy, zapewnia głęboki relaks, który wywołuje w organizmie wiele pozytywnych zmian. Polecamy masaż tajski, masaż bańką chińską, masaż relaksacyjny, masaż gorącymi kamieniami.

Po trzecie - pozbywamy się tłuszczu

Zimowe obniżenie aktywności fizycznej sprzyja odkładaniu się tkanki tłuszczowej, co z kolei może prowadzić do powstania - cellulitu. Sprzymierzeńcem w tej walce może być Hi-Top. Dzięki zastosowaniu odpowiednich parametrów prądu (stymulacji ergotonowej) uruchamiany jest proces lipolizy, który polega na uwalnianiu do krwiobiegu zasobów energetycznych (w postaci kwasów tłuszczowych i glicerolu) z tkanki tłuszczowej, przez co następuje jej redukcja. Jest to szczególnie ważne w przypadku specyficznych miejsc "opornych" na odchudzanie, np. na brzuchu, udach lub biodrach, które często pomimo stosowania diety i zwiększenia aktywności fizycznej pozostają nadmiernie otłuszczone. Zastosowanie stymulacji energotonowej na takie miejsca daje wymierne efekty. W walce z cellulitem sprawdza się również masaż bańką chińską.

Po czwarte - pozbądź się skutków stresu

TRE® (Tension & Trauma Releasing Exercises) to opracowana przez dr David?a Berceli'ego metoda polegająca na uruchomieniu w ciele, za pomocą sekwencji ćwiczeń, wibracji neurogenicznych umożliwiających uwolnienie się od skutków stresu i traumy. Ćwiczenia te są proste do opanowania i mogą z nich korzystać osoby w każdym wieku i kondycji fizycznej. Celem stosowania TRE® jest przywrócenie ciała do naturalnej równowagi, w której wszystkie układy (neurologiczny, biochemiczny, anatomiczny) pracują w harmonii. Wyjątkowa skuteczność tych ćwiczeń polega na tym, że  uwalnianie napięć odbywa się w takim tempie, jakie ciało jest w stanie zintegrować, a w miarę uwalniania wzorców napięciowych polepsza się stan emocjonalny człowieka. Zdrowie przywracane jest na wszystkich poziomach równocześnie. Wibracje powodują obniżenie napięcia wszystkich tkanek, na nowo uczą dialogu z własnym ciałem, pomagają być tu i teraz. Efektem ich stosowania jest uczucie przyjemnej obecności w ciele.

Wszystkie te zabiegi i metody oferowane są przez naszych wszechstronnie wyszkolonych rehabilitantów . Chętnie pomożemy dobrać najlepszy sposób na odzyskanie dobrego samopoczucia. Zapraszamy do korzystania z naszych usług.

Anna Gabrysiak
fizjoterapeuta licencjonowany