Kilka słów o firmie
Kontakt
Dyplomy i wyróżnienia
Certyfikaty
Wyślij swoją opinię
Zasady przetwarzania danych osobowych
Klauzula informacyjna (RODO)

Wiadomości
Nowoczesne metody rehabilitacji

Prawa pacjenta
Obowiązki pacjenta

PORADNIE LEKARSKIE
USŁUGI PIELĘGNIARSKIE
NOCNA I ŚWIĄTECZNA OPIEKA LEKARSKA
DIAGNOSTYKA - BADANIA
MEDYCYNA PRACY
REHABILITACJA
ĆWICZENIA GRUPOWE

Zobacz najnowsze ...

Przydatne adresy

?>

Zdrowy uczeńZdrowe dziecko to marzenie każdego rodzica.
Jak najlepiej zadbać o jego rozwój? Czego potrzebuje dziecko najbardziej? Warto pamiętać, że fizyczne potrzeby znajdują się u podstawy piramidy Maslowa.


zajęcia korekcyjne Wałcz

Właściwe żywienie, odpowiednia ilość snu i wysiłku fizycznego to gwarancja prawidłowego rozwoju. Jeśli chcemy zapewnić dziecku dobry start w życie - to te potrzeby muszą być regularnie zaspokajane.

Z końcem lata mija okres, kiedy w naturalny sposób dzieci korzystają z ruchu na świeżym powietrzu. Spacery, przejażdżki rowerowe, gry sportowe, zabawy na plaży - przy dużej ilości słońca sprzyjają produkcji witaminy D przez organizm.


Nasza cywilizacja niesie wiele zagrożeń; szczególnie dla młodych ludzi. Świadomie musimy szukać pełnowartościowego jedzenia, organizować rozkład dnia tak, aby było w nim miejsce na wystarczającą ilość ruchu. Krótkie, jesienne dni zmuszają dzieci do odrabiania lekcji przy sztucznym świetle. Długie godziny w szkolnej ławce, ciężki plecak, nieprawidłowe obuwie, niezdrowe jedzenie ze szkolnego sklepiku, złe nawyki posturalne - wszystkie te czynniki wpływają hamująco na rozwój naturalnych czynności ruchowych takich jak: chód, bieg, skok oraz na zręczność, siłę, wytrzymałość, szybkość. W efekcie powodują wady postawy, zniekształcenia stóp i kolan.Planując rok szkolny i zajęcia pozalekcyjne, pamiętajmy o regularnej kontroli postawy dziecka. Ciało ma mu służyć całe życie, więc zróbmy co w naszej mocy - póki mamy jeszcze na to wpływ. W Centrum Medyczno-Rehabilitacyjnym "PULS" można skorzystać z diagnostyki, instruktarzu oraz zajęć korekcyjnych.

Diagnostyka obejmuje szczegółowe sprawdzenie ruchomości stawów, siły mięśni, stanu kręgosłupa oraz stóp. Odpowiednio dobrany zestaw ćwiczeń i zaleceń do domu pomoże dziecku skompensować braki lub zaburzenia rozwoju. Na zajęciach korekcyjnych zadbamy o to, aby dziecko nauczyło się prawidłowych wzorców ruchowych, wzmocniło siłę mięśni i polubiło ruch.


Opracowała: mgr Joanna Krasocka